Burak ŞEN Hakkında..

Merhaba, 1975 İstanbul doğumluyum. 1995 yılından beri aktif olarak iş hayatındayım. 15 yılı profesyonel yönetici olarak toplam 26 yıllık mesleki tecrübeye sahibim. Meslek hayatım boyunca Bilişim, Teknoloji, Tekstil, Perakende, Mağazacılık gibi sektörlerde lider konumlarda yer alan şirketlerin bilgi işlem, teknik servis, yazılım, proje yönetimi, iş geliştirme, e-ticaret gibi farklı birçok departmanlarında çalıştım. Bu firmaların bilgi işlem donanım, yazılım ve e-ticaret altyapılarını kurdum ve kurulu olanları analiz ederek, planlar dahilinde geliştirdim, yönettim, destek verdim. Sistem, network, veri tabanı yönetimi, ağ ve bilgi güvenliği yönetimi, ERP ve iş zekası uygulamaları geliştirme gibi çeşitli işler yaptım. Birimler ve ekipler kurdum, yönettim, çeşitli eğitimler verdim. Şirketlerin bilişim sistemlerinin doğru ve verimli çalışması için çeşitli projeler yaptım. Belirlenen stratejilerin uygulanmasını ve iş sürekliliğini sağlamak çeşitli operasyonlar yaptım.

Şu anda serbest (Freelance) olarak Bilişim Teknolojileri ve E-Ticaret alanlarında danışmanlıklar vermekteyim. Çalıştığım sektörlerdeki yılların verdiği bilgi ve tecrübelerimi kullanarak geliştirmiş olduğum iş modelleri ile kobi ve çeşitli kurumlara yönelik bilişim ve teknoloji içerikli yazılım, donanım, sistem, network, dijital dönüşüm, e-ticaret gibi konularda çeşitli hizmetler vermekteyim.

Web portal, forum siteleri gibi platformlarda yorum, mesajlar yazarım. Gelen sorulara yanıt verip yardımcı olmaktan keyif alırım. Bunları yazarken new age, enstrümantal müzik türleri dinlerim. Hızla gelişen teknolojiyi, dijital dünyayı sıkı takip ederken, Blockchain teknolojisi, Kripto paralar (Bitcoin) ile yakından ilgilenirim. Doğayı ve hayvanları severim. Denize dalıp sualtı canlılarını izlemekten, masa tenisi ve bilardo oynamaktan keyif alırım.

Sizlerden gelen soruları cevaplamak, bilişim ve teknoloji alanında merak edilen bazı konuları paylaşabilmek için 2003 yılında buraksen.com alan adı altında web sitemi kurdum. Zamansızlıktan dolayı içeriği fazla güncelleyemiyorum fakat faydalı ve kritik konulara değinmeye çalışıyorum. Sizlerden gelen telefon ve mesajları yanıtlamadan bırakmıyorum. İlginizi çekebilecek, işinize yarayacak içerikler bulmanızı umarım.

Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat geçirmeniz dileğiyle…