SEO Danışmanlığı

Firmanızın, markanızın, ürünlerinizin internet üzeride kolayca bulunmasını istiyorsanız web sitenizin Google ve diğer arama motorları için optimize olmasını sağlamalısınız.

SEO (Search Engine Optimization) – SEO Nedir?

SEO’nun anlamı “arama motoru optimizasyonu”dur. web sitenizi google, yandex, bing gibi web arama motorlarında en iyi şekilde listelenmesini sağlamak için yapılan çalışmalardır. Digital pazarlama çalışmalarının en önemli kollarından biridir.

SEO neden gerekli?

SEO uzun vadede organik olarak size en fazla trafik ve ziyaretçi sayısı sağlayacak olan pazarlama uygulamasıdır. Bir web sitesini açıp herhangi bir SEO çalışması yapmazsanız sitenizin listelenmesi, tıklanma sayısı gibi kriterler düşük kalacaktır. Kullanıcıların internet üzerinde herhangi bir bilgiyi, ürün ya da hizmeti aramak için %87 oranında arama motorlarını kullandığı belirtilmektedir. Bu oranı düşünürsek web aramalarında üst sıralarda yer almanın ne kadar önemli olduğu anlaşılır. Gene yapılan çalışmalar gösteriyor ki, arama yapan kullanıcıların %60’dan fazlası arama sonuçlarının ilk 3 sonucuna bakıyor ve tıklıyor. Yani ilk sayfada gözükmek bile bazen yetersiz kalabiliyor. Bu durumda hedef her zaman ilk sayfanın ilk sıraları olmalı.

SEO çalışmasının faydaları nelerdir?

İyi bir SEO çalışması web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlar. Bu firmanıza prestij ve güven sağlar. Eğer e-ticaret yapıyorsanız prestij yanında fazladan ziyaretçi sayısı ve bu doğrultuda ciro getirecektir. SEO çalışması bittikten sonra siteniz uzun süreli olarak üst sıralarda gözükür. İstediğimiz anahtar kelimelerin aramalarında üst sıralarda olmanız ziyaretçilerin akılda kalmasını sağlar, sitenizin bilinirliğini arttırır. Paralı reklamlar yerine düşük bütçe ile üst sıralarda gözükmeniz çok daha ekonomiktir.

Burak ŞEN; SEO analizi yapar. Web sitenizin panelini ve kod yapısını inceler. Yanlış ve eksikleri tespit eder ve size raporlar. Siteniz için uygun ve gerekli anahtar kelimeleri belirler. Bu kelimeleri SEO kriterlerine uygun bir şekilde siteye entegre eder. Backlink analizi yapar. Sitenize gelen iyi ve kötü linkleri tespit eder. Rekabet analizi yapıp raporlar. Web sitenize özel Google Search Console ve Google Analytics yazılımlarını kurar, yönetir.

Kısaca; SEO ile ilgili aşağıdaki konularda destek verebilirim:

  • SEO testlerinin yapılması
  • Site içi sorunların tespiti ve çözümleri
  • Analiz ve denetim raporlaması
  • Site içi materyallerin seo uyumlu hale getirilmesi
  • Site optimizasyon hızlandırma vs işler
  • Anahtar kelimelerin belirlenmesi
  • Site içi arama optimizasyonu
  • Kategorilerin belirlenmesi
  • Link inşaası, sitemap oluşturma ve benzeri diğer tüm konular..