DİJİTAL PAZARLAMA

SEM (Search Engine Marketing)
SEM, Türkçesi “Arama Motoru Pazarlaması” internet web sitelerinin, arama motoru sonuç sayfalarındaki listeleme sayısını arttırarak tanıtım yapan internet pazarlama yöntemine denilmektedir.

Google Ads (AdWords)
Google Ads eski adı ile AdWords Google firmasının bir reklam servisidir. İnternet üzerinden satılmak istenen ürün veya hizmeti en hızlı ve pratik şekilde pazarlanmasını sağlar. Google Adwords iyi planlanmış bir reklam stratejisi ve doğru bütçeler ile firmanıza ait sitenizin trafiğini, ziyaretçi sayısını, gerçekleştirmek istediği amaçları geliştirir. Özellikle yeni açılan bir e-ticaret web sitesinin duyurulması için en güçlü pazarlama yöntemlerinden biridir. Doğru planlama ve yönetim ile belirlenecek anahtar kelimeler arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda görünmesini sağlayacaktır.

Burak ŞEN; Google Sem çalışmasını yapar. Sitenize Google Analytics kodlarını ekler ve tüm siteyi analiz edip raporlar. Düşük bütçeler ile en yüksek faydayı sağlar. Sizin için doğru reklam modelini belirler. En fazla geri dönüş alacağınız ve maddi fayda sağlayacak sistemi kurar. Reklam çalışması ile ilgili düzenli raporlar çıkartır değerlendirir ve sizlere sunar. Google Arama Reklamları, Ürün Listeleme Reklamları, Remarketing Kampanyaları, Mobil Reklamlar, Video Reklamlar gibi farklı türlerdeki Max. Fayda & Sonuca Odaklama uygulamaları için bizi tercih edebilirsiniz.

Sosyal medya reklamcılığı 
Firmaların ve markalarının bütünleşik bir sosyal medya stratejisi planlaması, sosyal medya iletişimi kurması ve yönetmesi marka değeri açısından oldukça önemlidir. Sosyal medya stratejisi planlamasına uygun bir sosyal medya konumlanması elde etmek, bunu geliştirerek, sürdürmek oldukça incelik ve dikkat gerektiren bir iştir. Marka için sadece ürün veya hizmetleri tanıtmak yetmeyeceğinden kimi ekstra süreçler üretmek gerekir. Bu yüzden sosyal medya stratejine bağlı olarak kampanyalar, yarışmalar, anketler hazırlamak; aktif ve potansiyel takipçilerle gerçek zamanlı iletişim kurmak ve tüm ilgililerin birbirini anlayabildiği organik bağ kurmasını sağlamak oldukça önemlidir. Elbette bütün bunları sosyal medya yönetimi ile ilgili olarak düzenli aylık raporlara dönüştürmek ve düzenli toplantılarla geliştirmenin yollarını aramak gereklidir.

Facebook Reklamları
Dünyada Facebook’a en çok üye olan ülkelerden biri Türkiye’dir ve Facebook büyük bir reklam potansiyeline sahiptir. Bu yüzden Facebook reklamlarını yönetmek özel bir strateji gerektirir. Doğru hedef kitleyi belirleyerek, ürün ve hizmet tanıtımları yapılması önemlidir. Sitede güçlü etkileşim için kimi kriterler hedef olarak öne çıkarılabilir. Bunlar yaş, cinsiyet, coğrafi durum, ilgi alanı, meslek gibi kişisel odaklar olabilir. Bu tip hedeflenmeler Facebook reklamlarının bütçelendirilmesini kolaylaştırır. Dolayısıyla Burak ŞEN firmanıza ve markanıza hem hedefler için hem de bütçelendirme için optimum belirlemeleri olanaklı kılarak hizmet verir.

Instagram Reklamları
Türkiye’de, üye sayısı daha az olmasına rağmen Facebook’tan daha etkili kullanılan bir sosyal medya unsurudur Instagram. Facebook reklamlarındaki benzer süreçleri Instagram üzerinden de gerçekleştirmek mümkündür. İnternet sitesine tıklamalar, mobil uygulama yüklemeleri, video görüntülemeleri gibi farklı reklam türleri tercih edilbilir. Tüm Instagram reklamlarının sağ üstünde sponsorlu simgesi olur ve görselin altında eylem çağrısı düğmesi yer alır. Reklamınızın açıklaması, görselin ve eylem çağrısı düğmesinin altında görüntülenecektir. Cihaz ve demografi hedefleme, detaylı raporlama, yüksek dönüşüm oranı, konum ve kitle hedefleme, kampanya süresi ve bütçe belirleme gibi özellikler Instagram reklamlarının tercih edilmesine neden olmaktadır. Burak ŞEN bütün bu süreçleri firmanız ve markanız adına yürütür ve ürünlerinizin değerlenmesini sağlar.