All in One PC

ALL IN ONE PC ( Hepsi Bir arada Bilgisayar ) Nedir?

 

Bilgisayar denince aklınıza ilk olarak Masaüstü bilgisayarlar geliyor değil mi? Yani kocaman metal bir kasa, lcd ekran, klavye, mouse, hoparlör gibi masamızda altında üstünde etrafında epey bir yer kaplayan cihazlardan bahsediyoruz 🙂

Günümüzde ise bilgisayarlar artık çok farklı boyutlarda ve farklı tasarımlarda karşımıza çıkıyor. Gittikçe boyutları küçülen ve çeşitleri çoğalan bilgisayarların desktop, laptop, all in one pc, mini pc, table pc gibi o kadar çok modeli var ki. Hepsi de birilerinin ihtiyacına yönelik tasarlanmış ve diğer bilgisayarlara göre bazı avantajları veya dezavantajları var.

Durum böyle olunca da daha az yer kaplaması sebebiyle genelde laptoplara yöneliyoruz. Ama o zamanda masaüstü bilgisayardaki bazı avantajlardan yani daha büyük ekran, daha iyi bir ekran kartı, daha fazla genişleme ve upgrade imkanı gibi bazı özelliklerden mahrum kalıyorsunuz. İşte All in One PC yani hepsi bir arada bilgisayarlar burada hayatımıza girerek bir bu eksikliği kapatmak için tasarlanmış.

Hepsi bir arada bilgisayar aslında yıllar önce de vardı. Apple firması iMac ve benzeri birkaç bilgisayar tasarımı ile bizleri tanıştırarak ilk AIO PC leri piyasaya sunmuş oldu. Bu bilgisayarlarda klasik masaüstü pc lerdeki donanımların aynısı var ve üzerinde gömülü olan monitör sayesinde ayrıca bir kasaya ihtiyaç duyulmuyor bu sayede daha şık ve küçük formu ile yerden tasarruf eden bir cihaza kavuşmuş oluyoruz.

Özellikle bazı iş yerlerinde çalışan kişilerin masalarının daha şık, derli toplu durması için veya satış, sevkiyat yapan işletmelerde bankoların satış alanlarının küçük olması gibi nedenlerden dolayı masaüstü bilgisayar yerine yer sıkıntısı çıkartmayacak ve daha şık görünüme sahip All in one hepsi bir arada bilgisayarlar çok daha mantıklı bir çözüm olarak karşımıza çıkmakta. AIO bilgisayarlar performans ve genişleme konusunda da masaüstü bilgisayarlar kadar iyi olmasalarda sundukları performans ve pratik kullanım imkanı birçok kişi veya kurum için yeterli diyebiliriz. Bu pc lerin yanında verilen kablosuz klavye ve mouse sayesinde masa dağınıklığı da azalmış diyebiliriz. Önemli konulardan birisi ise bu bilgisayarların sadece elektrik kablosu ile prize takıp çalışır hale gelmesi ve gereksiz kablo karmaşasından bizi kurtarmasıdır.

Kurumunuzdaki birçok farklı departmanlarda veya mağazalarınızda ki satış bankolarında All-in-One yani hepsi bir arada bilgisayarları kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Size uygun marka model belirlemek ve fiyat öğrenmek için bizimle iletişime geçin..

Paylaş