IP Santral Çözümleri

IP SANTRAL HİZMETİ

Ip santral (IP PBX), analog santrallerin yerini alan yeni nesil telefon santral sistemleri bütünüdür.

İnternet üzerinden çalışan bu sistem, dünyanın neresinden olursa olsun internete bağlanıp ip ağına dahil olan tüm hatlarınız ip santralinize bağlı çalışır. Bu şekilde sanki ofis içindeymiş gibi ücretsiz görüşebilir, santral üzerinden arama yapabilir ve gelen çağrıları cevaplayabilir. Sesli mesajları dinleyebilirler. Bu özelliği nedeniyle IP PBX santraller, çok şubeli şirketlerin ya da uzak lokasyonlarda ofisi olan firmaların kendi aralarındaki telefon görüşme maliyetini yok etmektedir. Ayrıca merkezde bulunan tek ip santral üzerinden diğer şubelerinizin santral ihtiyacını karşılamanızı sağlamaktadır. Aynı ortamda birden fazla firma var ise tek santral ile birden fazla şirketin aynı santrali ortak kullanımı sağlanabilir.

LOKAL SANTRAL (KURUM İÇERİSİNDE)

Eski nesil analog santrallerde büyüme sorunu yaşanmaktadır. İç ve dış hat sayısı sınırlıdır. Hat sayısını arttırmak istediğinizde çeşitli maliyetler ortaya çıkmakta, bir noktadan sonra genişleme kartlarının veya hat limitlerinin sonuna gelindiği için sistem tıkanmaktadır. Bu durumda daha büyük yeni bir santral ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. IP PBX yeni nesil santral sisteminde genişleme sorunu yoktur. Sınırsız dahili hesap tanımlanabilir. Dilerseniz sabit numara taşıma hizmetiyle STH operatörlerine taşınan tek numara üzerinden herhangi bir donanıma ihtiyaç olmadan sınırsız çağrı hizmeti alabilirsiniz.

BULUT – SANAL SANTRAL ( BULUT İÇERİSİNDE)

Bulut santral (Sanal Santral) sistemi ise, firmanızda fiziksel sunucu ihtiyacı olmadan datacenter ortamında barındırılan tarafınıza dedike edilmiş bir server üzerinden çalışan ve normal santraller gibi kullanabileceğiniz ip santral sistemidir. Bulut santral sistemi, kurulum ücreti istenmeden, herhangi bir taahhüt talebi olmadan ihtiyacınıza uygun olarak şekillendirilebilen aylık kiralama modelleri ile çeşitli firmalar tarafından sunulmaktadır.

IP santral konusunda herhangi bir ihtiyacınız var ise benimle iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş